Usługi Trychologiczne

Badanie trychologiczne i konsultacja trychologiczna - Polega na szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów, cebulek. Pozwala na postawienie diagnozy problemu z włosami czy skóra głowy

 

Diagnozowanie chorób włosów i skóry głowy - Diagnoza jest najważniejsza. Chorób związanych z włosami i skórą głowy jest bardzo wiele, tak jak i przyczyn odpowiedzialnych za wypadanie włosów. Stosowanie dostępnych w aptece preparatów najczęściej bywa mało skuteczne

 

Leczenie wypadania włosów - Wypadanie włosów to bardzo powszechne zjawisko zarazem u mężczyzn jak i u kobiet. Przyczyny jak i przebieg jest różny w zależności od wielu czynników…

 

Leczenie łysienia - Obecnie istnieje wiele możliwości radzenia sobie z łysieniem. W zależności od jego rodzaju, stopnia utraty włosa po konsultacji ze specjalistą można wybrać coś dla siebie.

 

Lecznie łojotoku- Łojotok w ostatnich latach stał się bardzo popularnym schorzeniem. Główna przyczyna to geny i hormony, jednak w ostatnim czasie możemy uznać łojotok za chorobę cywilizacyjną. Jego podstawową przyczyną staje się stres w życiu codziennym, a także środowisko, w którym żyjemy czy żywność, która na co dzień spożywamy.

 

Odrost włosów które wypadły - Wydając właściwą diagnozę przyczyny wypadania włosów, stosujemy preparaty i zabiegi natychmiast hamujące wypadanie oraz równolegle aplikujemy silne środki i zabiegi na odrost włosów.
Gwarantujemy natychmiastową skuteczność.

 

Leczenie łupieżu - Łupież to jedno z najczęściej spotykanych schorzeń w gabinecie trychologicznym. Jest niebolesnym, nie zaraźliwym zjawiskiem o przewlekłym i sezonowym przebiegu.

 

Leczenie przetłuszczających się włosów - Włosy przetłuszczają się z powodu łojotoku, czyli tendencji gruczołów łojowych do produkcji nadmiaru łoju/sebum. Wyeliminowanie łojotoku eliminuje przetłuszczanie się włosów.

 

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry - Głównym objawem łojotokowego zapalenia skóry jest pojawienie się na powierzchni skóry rumieniowatych, łuszczących ognisk. Schorzeniu towarzyszy często przetłuszczanie, świąd skóry, nieprzyjemny zapach, wypryski. Najczęściej choroba dotyczy głowy i zwana jest także ciemieniuchą (u dzieci).

 

Leczenie łuszczycy - Choroba ta objawia się zaczerwienionymi, samorzutnie odpadającymi wykwitami na skórze. Łuszczyca skóry głowy może mieć podłoże genetyczne, bardzo często jest wynikiem osłabienia układu odpornościowego pod wpływem życiowej traumy czy przewlekłego stresu.

 

Leczenie atopowego zapalenia skóry - Atopowe zapalenie skóry jest stanem, który powoduje zaczerwienienie i swędzenie skóry. Jest powszechne u dzieci, ale występować może w każdym wieku. Jest ono długotrwałe (przewlekłe) i ma tendencję do okresowych nasileń. Schorzeniu często towarzyszą astma czy katar sienny.

 

Leczenie ciemieniuchy - Delikatnie objawiająca się ciemieniucha nie wymaga specjalnego leczenia. Jeżeli pomimo systematycznego oczyszczania skóry szamponem dla dzieci problem nie ustępuje, należy wprowadzić dodatkową pielęgnację.

 

Oczyszczanie skóry głowy - Stosujemy głębokie oczyszczanie skóry głowy, która jest zanieczyszczona codzienną stylizacją włosów, brudem, kurzem, łojem i osadem. Szampon i codzienne mycie nie wystarczy żeby mieć piękne zadbane, lśniące, gęste włosy.

 

Badanie skóry głowy - Badanie skóry głowy, jest bardzo istotnym elementem w celu postawienia prawidłowej diagnozy i podjęcia leczenia. Aby specjalista mógł określić stan hydro-lipidowej warstwy na skórze, nie należy jej myć na około dobę a włosów nie farbować na około miesiąc przed badaniem.