Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Zabieg poprawia kondycje skóry, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Dzięki tej technice w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Zabieg stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny. Dla podtrzymania jak najlepszych rezultatów, zabieg powinien być przeprowadzony w serii 3-5 zabiegów. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry. Zabiegi najlepiej przeprowadzać zimą lub wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia. Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz głowa.

 Dla kogo jest przeznaczona?

Zabieg polecany jest osobom, które zaobserwowały u siebie oznaki starzenia się skóry, spadek elastyczności i blasku, wiotkość, zmarszczki lub też profilaktycznie  po 30 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu i elastyny. Mezoterapia igłowa na twarz polecana jest również cerze dojrzałej, po 40. roku życia. Jest to inna forma rewitalizacji i stymulacji do poprawy. Nie warto czekać z podęciem decyzji o mezoterapii do momentu, aż skóra będzie w naprawdę kiepskiej kondycji, bo wówczas zabieg da słabsze efekty. Jeżeli chodzi o ciało (cellulit, rozstępy, czy skórę głowy), ostrzykiwanie możemy wykonać u pacjentki w każdym wie

 

Czy są przeciwskazania do zabiegu?

Oczywiście. Dotyczą one kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Z leczenia nie mogą również korzystać osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, mające infekcje skórne, stany zapalne lub uczulenie na składniki znajdujące się w preparatach.

    

Kiedy warto wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

 

Mezoterapia igłowa jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg z powodzeniem jest stosowany w terapii różnych problemów i schorzeń skórnych. Może być wykorzystany w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, w terapiach profilaktycznych, opóźniających procesy starzenia się skóry. Mikronakłucia przyczyniają się do powstania urazu, który stymuluje wymianę komórek skóry i naskórka. Dzięki temu poprawie ulega mikrokrążenie w tkankach podskórnych, a także zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Dobrane przez kosmetologa substancje aktywne wprowadzane są dokładnie w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu zwiększa się efektywność ich działania. Efektem zabiegu jest odżywiona i dotleniona skóra oraz redukcja drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala kosmetolog. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się wykonać pojedynczy zabieg raz na trzy miesiące.

 

 

Toksyna botulinowa (Botoks)

Toksyna botulinowa (Botoks)

W medycynie estetycznej botoks podawany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki są „zamrożone”, wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucia.

 

 Czy botoksem wygładzamy tylko zmarszczki?

Nie. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić istniejące zmarszczki mimiczne, tj.: kurze łapki, zmarszczki na czole i tzw. zmarszczkę lwią między brwiami. Od niedawna stosuje się go także do uniesienia opadających kącików ust, tzw. zmarszczek palacza nad górną wargą, a nawet na „marmurkową brodę" czyli nierówności skóry, ale botoks ma również zastosowanie lecznicze w nadpotliwości, migrenowym bólom głowy lub chociażby bruksizmu ( zaciskaniem i zgrzytaniem zębami)

Czy moja twarz będzie wyglądać sztucznie ?

NIE. Umiejętne podanie botoxu, w odpowiednich dawkach spowoduje osłabienie siły mięśni twarzy, a nie całkowicie je wyłączy. Efekt maskowatej twarzy obserwowany u części celebrytów to wynik nie tylko dużej ilości botoxu, ale także wielu ampułek kwasu hialuronowego wstrzykniętego w twarz.

Jak długo czeka się na efekt po zabiegu i przez jaki czas się on utrzymuje?

Botoks zaczyna działać po około 5-7 dniach. Już jedna dawka preparatu wygładza nam zmarszczki, a efekt ten utrzymuje się jeszcze przez około 3-6 miesięcy. Co więcej, ponieważ podczas okresu w którym działa Botox nie wykonujemy żadnych ruchów związanych z marszczeniem czoła czy kurzymi łapkami, zmarszczki często jeszcze dodatkowo się wygładzają.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu toksyną botulinową?

Ciąża i okres karmienia, Zakażenia i nowotwory skóry, Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, opryszczka, Zaburzenia przewodzenia nerwowo-mięsniowego ,Miejscowe infekcje skóry, Niektóre schorzenia o podłożu autoimmunologicznym

 

Kwas Hialuronowy

KWAS HIALURONOWY

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest alternatywą dla operacji plastycznych mających na celu odmłodzenie twarzy. Stosowany jest do wygładzania różnego rodzaju zmarszczek, modelowania i powiększenia ust, wypełnienia policzków oraz innych tego typów zabiegów. Sam zabieg trwa około 20-30 minut, a jego efekty są widoczne od razu po podaniu substancji do skóry. Wypełniając skórę kwasem hialuronowym uzyskujemy ładny naturalny efekt , skóra twarzy staje się wyraźnie gładsza i odmłodzona. Stosujemy różnego rodzaju preparaty na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego lub nieusieciowanego w zależności od potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju usieciowania.




Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bolesny?

Dbamy o komfort oraz samopoczucie pacjentek. Ponieważ wiemy, że Panie mają różną wrażliwość na ból, dostosowujemy się do potrzeb. Najczęściej miejsce, które będzie ostrzykiwane jest znieczulane kremem około 30 min. przed rozpoczęciem procedury. Jeżeli nie ma przeciwskazań stosujemy preparat z lidokainą. To czyni zabieg niemalże bezbolesnym

Jaki jest czas rekonwalescencji i czy po zabiegu będę mogła od razu wrócić do codziennych zajęć?

Twoja skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, oraz opuchnięta, co jest wynikiem nakłuć. Po 2-3 dniach, te pozabiegowe ślady pójdą w niepamięć. Możesz je spokoje schować pod makijażem i wrócić do swoich zajęć. Zadbaj natomiast o to, aby w dniu zabiegu unikać intensywnych ćwiczeń oraz wahań termicznych. Właśnie dlatego zalecamy, by zrezygnować tego dnia z sauny czy solarium.




Jak długo będę się cieszyć efektem wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

Jeżeli zabieg jest wykonany prawidłowo, efekt utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy. To, jak długo utrzymuje się efekt zależy między innymi od rodzaju użytego kwasu. Stosujemy kwasy usieciowane, częściowo usieciowane oraz nieusieciowane. Czym się różnią? Już tłumaczymy różnice między kwasami oraz ich zastosowanie.

Tak więc, kwas usieciowany stosuje się w przypadku przywracania objętości twarzy, wolumetrii i wypełniania bruzd. Sprawdza się szczególnie w tych najbardziej wymagających zabiegach. W tym przypadku efekty utrzymują się ok. 1,5-2 lat .

Kwas częściowo usieciowany będzie idealny w sytuacji, gdy chcesz uzyskać efekt lekkiego, naturalnego wypełnienia niedoskonałości. Spłycisz nim drobne ubytki, a efektem będziesz się cieszyć ok. 1,5 roku.

Kwas nieusieciowany najlepiej sprawdzi się natomiast w przypadku skóry suchej, zmęczonej i wiotkiej. To ze względu na jego niepodważalne właściwości nawilżające. To świetny sposób, żeby natychmiast przywrócić skórze zdrowy i promienny wygląd. Taką promiennością będziesz mogła się pochwalić światu przez rok.